To chyba oczywiste, że w większości przypadków firma budowlana musi mieć niezbędne pozwolenia. W naszym kraju, ale zasadniczo to nie jesteśmy wyjątkiem. No przynajmniej we właśnie tej materii…

    Co jeśli całkowicie zdecydujemy się zignorować temat posiadania pozwoleń? No cóż, byłoby bardzo głupie, gdybyśmy w akurat taki sposób podchodzili do tematu pozwoleń. Przecież nie jest tajemnicą, że najzwyczajniej w świecie musimy w stosownym czasie zgłosić się po potrzebne zezwolenia. Pozostaje mieć nadzieję, iż zdajemy sobie sprawę z tego faktu. Jeżeli jednakowoż i tak zignorujemy temat, musimy najzwyczajniej w świecie oczekiwać naprawdę wielu problemów.

    Na przykład będziemy musieli zapłacić karę – często owe kwoty należą do bardzo poważnych. Do tego grozi nam nawet rozbiórka. Dom postawiony, wszystko dobrze, ale okazuje się nagle, że mamy problem. Takowe kłopoty są w stanie sprawić dużo reperkusji. Przecież nikt nie powiedział, iż prowadzenie firmy wykonującej usługi budowlanej jest aż takie łatwe. Jednakowoż jeśli będziemy grali według reguł, zapewne wszystko będzie po naszej myśli.

    Nikt nie powiedział, iż pozyskanie pozwoleń jest czymś prostym, przecież biurokracja w naszym kraju jest problemem, dotyka nawet dzieciaki. Mimo wszystko nie ma jakiejś alternatywy. Jeśli chcielibyśmy postawić dom czy inny budynek, musimy postarać się o pozwolenie. W większości przypadków to tylko formalność, lecz jaka piekielnie istotna formalność. Musimy o tym pamiętać!

Przygotowanie: torby bawełniane z nadrukiem